• страница_глава_бг

TS-21C04 Единечна индукциска шпорет на маса со Wifi функција

Краток опис:

Функција

Паметен дизајн, покрив на маса

Функција WIFI

Германија IGBT

ГОЛЕМИНА: 400×300×40mm

2100 W

Со кинеско кристално стакло

8 Поставување на моќност

LED екран

Допрете Контрола

Дигитален тајмер

Безбедносно заклучување


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Електричен апарат за домаќинство, ние секогаш носиме среќен начин за готвење.TS-21C04 единечен индукциски шпорет на маса, ова е паметен шпорет.тоа е нашиот нов дизајн кој може да се поврзе со WIFI, да ве натера да уживате позабавно.Температурата, тајмерот и напојувањето се чувствителни на допир.Паметниот шпорет користи една зона за готвење, што го прави совршен за сите начини на готвење.Само опуштете се и уживајте.Ние сами го креираме внатрешното програмирање.Придобивките од индукцискиот шпорет вклучуваат заштеда на енергија, заштита на животната средина, безбедност, без отворен оган, подобрување на здравјето на готвачот, побрзо време на загревање и брзо готвење.Сите видови кујни, вклучително и оние во домовите, објектите за топла тенџере, хотелите и трговските центри, како и ситуациите каде што нема снабдување со гориво или ограничување на употребата на гориво за отворен оган, може да имаат корист од употребата на електромагнетни шпорети. .примарните производи на компанијата, интелигентен шпорет.

Можеме да прифатиме нарачки OEM, ODM, имаме над 15 години искуство на тоа, ние сме професионални производители на индукциски и керамички шпорет.

1660205632192

Технички спецификации

Големина 400×300×40mm
Моќ 2100 W
Тежина 2,85 кг
Затемнето.(H/W/D) 400×300×40mm
Инсталација (H/W/D) Табела
Домување црна
Член-Бр. TS-21C04
EAN-код

Карактеристики на производот

1. Индукциската плоча за готвење од 2100 W ги загрева оброците побрзо од вообичаениот опсег.Промените на напојувањето и распоредот се едноставни и безбедни со предниот клуч.Шик електричниот шпорет има излезна моќност од 200W до 2100W.На стоперката може да се додадат 240 минути со прилагодување на зголемување од 1 минута.Пред употреба, претходното загревање ќе биде побрзо.

2. Wifi функција.Можете да го поврзете со вашето семејство Wi-Fi, а потоа само да уживате во забавата.Само следете го упатството на вашиот телефон и лесно контролирајте го со вашиот мобилен телефон.

3. ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ,брзо се загрева за да се готви широк спектар на храна, вклучувајќи супа, шпагети, топли сосови, изматени јајца, сирење на скара и многу повеќе.Исто така, можете да го користите како дополнителен горилник за подгревање на оброците.

4. Лесно чистење,Со тело од нерѓосувачки челик и кристално лајт стаклена површина, индукцискиот електричен пламеник може да издржи честа употреба.Едноставно избришете го со чиста крпа кога ќе се излади.

5. Гответе безбедно.Електричната индукциска плоча има повеќе вграден безбедносен механизам, вклучувајќи заштита од прегревање, автоматско исклучување и заштита од висок и низок напон.Не испушта отворен пламен, а керамичката стаклена плоча надвор од грејната зона никогаш нема да се загрее за да избегне случајни изгореници.

6. Нашиот термин за плаќање и испорака:
30% од депозитот мора да се плати кога ќе се потврди ПИ во рок од една недела.
70% од салдото мора да се плати во однос на БЛ
Можеме да прифатиме и LC на повидок
Термин на испорака: ФОБ ШАНТУ


  • Претходно:
  • Следно: